Таргани можуть оселитися де завгодно, головне, щоб там було тепло і волого. Каналізація (каналізаційні труби) – ідеальне місце для проживання тарганів. Вони так і називаються – каналізаційні таргани або чорні таргани. Ці комахи не часто трапляються на очі, тому що живуть або в каналізації, або в підвалах, та й спосіб життя у них переважно нічний.
Вони великі – до 4 см, чорні та зовні дуже противні. Температурний режим у каналізації досить стабільний і сприятливий для життя тарганів. Взимку там тепло, а спекотного літа – прохолодно. Вологи і їжі у вигляді органічних відходів також предостатньо. Створено ідеальні умови для каналізаційного таргана!
Якби каналізаційний тарган постійно жив собі в каналізації до нього б ніхто не мав претензій. У природі сотні видів комах живуть собі паралельно з людиною. І людина навіть не підозрює про те, що вони є. Але тут все трохи не так.
Каналізаційний тарган може проникати в житлові приміщення
Ці чорні таргани, переміщаючись каналізаційними трубами, можуть потрапляти в підвали житлових будинків. Особливо це трапляється тоді, коли каналізація забивається, рівень стоків у колекторі підвищується і тоді таргани, рятуючись від затоплення, можуть масово переміститися до підвалу. А звідти вже потрапити і в квартири мешканців будинку.
Найчастіше від появи каналізаційних тарганів можуть постраждати жителі перших поверхів або інших приміщень, типу магазинів, перукарень, офісів, які розташовані на перших поверхах будинків.
У приміщення з підвалів каналізаційні таргани зазвичай потрапляють через загальний під’їзний стояк із трубами. Рідше – через вентиляційні отвори. Починаючи боротьбу з тарганами ОБОВ’ЯЗКОВО(!!!) зверніть увагу на те, як підводять труби до вашої квартири із загального стояка. Дуже часто буває так, що труби зі стояка заводяться просто в пробитий у бетоні отвір. У цьому місці введення труб зазвичай немає ніякої герметизації й існує вільне сполучення квартири та загального стояка. Це може стати джерелом великих проблем, оскільки через цей отвір таргани із загального стояка завжди можуть потрапити у вашу квартиру. Вихід тут, звісно, існує – дірку в бетоні в місці підведення труб потрібно задути монтажною піною. Ну, а на вентиляційні отвори потрібно просто встановити рамки з дрібною сіточкою.
Зазвичай такі заходи дають змогу знизити ризик того, що в будинку заведуться каналізаційні таргани у багато разів.
Ну і наостанок, якщо вже ви помітили у своїй квартирі (магазині, офісі, салоні) великого чорного таргана – варто вжити заходів, тому що він, найімовірніше, не один, і ваше приміщення сподобалося тарганам.
Засоби для боротьби з каналізаційним тарганом
Скористайтеся засобами від тарганів марки Advion (Адвіон) і ви позбудетеся непрошених гостей швидко і гарантовано. Гель Advion Cockroach (етикетка англійською) або Адвіон (українська етикетка) – це класика боротьби з тарганами. На приміщення до 70 м.кв. вистачить одного тюбика. До 120 м.кв. – використовуйте два. Зазвичай, після застосування гелю Advion таргани зникнуть через тиждень.
Advion Evolution – це гель з удосконаленою формулою приманки. Це більш нова розробка. Фахівці компанії Syngenta – розробника цього гелю – заявляють, що він більш ефективний.
Порошок для розчинення у воді Advion WDG – це також чудовий варіант для обробки великих площ зі складною конфігурацією. Одного пакета вистачає для приготування 2 л. водяного розчину, яким потім обприскують приміщення зі звичайного ручного пульверизатора. Витрати такі самі, як і у гелів: до 70 м.кв – один пакет; для приміщень до 120 м.кв. – два пакети.
Пам’ятайте, що перед обробкою своїх приміщень зазначеними засобами, обов’язково перегляньте введення водопровідних труб у приміщення і за необхідності задуйте його піною, а далі вже починайте боротьбу засобами (Advion) Адвіон.