Перші таргани, згідно з дослідженнями вчених, з’явилися на Землі понад 200 млн років тому, ще до виникнення динозаврів. Що цікаво, за такий величезний еволюційний час вони сильно не змінилися, хіба що з кожною еволюційною спіраллю все більше і більше пристосовувалися до виживання на Землі.
Таргани разюче життєстійкі й можуть обходитися без їжі до місяця. Однак вони чутливі до зміни навколишньої температури. Найоптимальніша температура для їхнього комфортного проживання – це температура людського житла – +24…+26 грд. Тож не дивно, що таргани постійно намагаються оселитися поруч із людиною.
Якщо температура знижується до +15 грд. у тарганів призупиняється розмноження. Ще більше зниження температури навколишнього середовища стає критичним для тарганів. За +5 грд. таргани гинуть через півгодини. При -5 грд. – таргани гинуть через хвилину – вони просто замерзають.
Іноді, щоб позбутися тарганів глобально, взимку температуру в оселі, де це можливо, опускають тимчасово до негативних значень – і тоді ви перемагаєте їх дуже швидко. Але якщо ви живете в такому будинку, де охолодити приміщення неможливо, ви вступаєте в повноцінну битву з цими рудими, непроханими сусідами. У принципі, вивести тарганів самому можна. Це цілком реально. А розуміння життєвого циклу розвитку таргана допоможе вам краще зрозуміти, що ж відбувається на вашій території.
Життєвий цикл розвитку таргана складається з трьох фаз: яйця, німфи і дорослої стадії. Більшість тарганів яйцекладучі – їхні дитинчата ростуть у яйці поза тілом матері. Самка таргана переносить свої яйця в мішечку, який кріпиться до її живота і називається оотека. У мішечку може бути від 6 до 40 яєць. Залежно від виду таргана оотека може бути прикріпленою до самки аж до моменту вилуплення тарганів з яєць, або може кріпитися в теплому, безпечному місці.
Яйця дозрівають 1-2 місяці, після чого з них вилуплюються молоді таргани – німфи. Вони здебільшого білого кольору і набувають коричневого відтінку з часом. Якщо ви виявили білих німф, які бігають, – це означає, що десь поруч народилася чергова партія тарганів і є привід насторожитися.
Німфи ростуть і кілька разів линяють протягом одного року, поки не стануть дорослими тарганами. Зазвичай в житлі людини є все для комфортного дорослішання молодих тарганів: тепло, вода, їжа. Дорослий тарган живе ще 1-2 роки.
За сприятливих умов (тепло, ситно, волого) самка таргана за своє життя може виробити до 8-10 яєць (оотек). Якщо умови жорсткі – 2-4 оотеки. Всього за своє життя самка таргана народжує на світ до 260 нових особин, і тут потрібно пам’ятати, що в колонії тарганів самка не одна. Звідси і робимо висновки.
До речі, оотека служить чудовим захистом для майбутнього потомства і в разі “виморожування” приміщення, і в разі обробки приміщення інсектицидом. В оотеці потомство тарганів у змозі пережити температурні перепади навіть до -15 грд. А в разі обробки житла хімікатами, навіть якщо всі дорослі особини загинули, з яйця може спокійно вилупитися нове покоління.
Швидкість розвитку таргана впливає на його вдосконалення. Кожне нове потомство більш досконале і більш стійке до застосовуваних інсектицидів. Іноді навіть за тривалого використання одного і того ж засобу від тарганів, у них виникає резистентність до отрути. Тобто вони еволюціонують настільки, що стають несприйнятливими до неї.
Як же позбутися тарганів
Отже, якщо опустити температуру у вашій оселі до -15 грд. не є можливим, саме час завітати до нашого магазину ефективних інсектицидів зі США та Європи. Нагадуємо, що для боротьби з комахами існують репеленти та інсектициди. Репеленти – це по-простому, відлякувачі. Інсектициди – знищувачі. Змішувати ці типи засобів проти комах не можна, тому що тоді обнуляється ефект впливу. У нашому магазині представлені саме інсектициди – ефективні та ті, що добре зарекомендували себе.
Почати боротьбу з тарганами пропонуємо з обробки приміщення гелем Адвіон (Advion Cockroach Gel Bait). Це ефективна приманка з інсектицидом Indoxacarb всередині. У нашому магазині є гель Адвіон спеціально для ринку України, а також Advion Cockroach Gel зі США.
Результат застосування гелю буде видно наступного дня. Десь через тиждень тарганів не стане. Можливо, десь уже були відкладені яйця, з яких, як і раніше, можуть вилупитися нові таргани, але ви не переживайте. Той гель, який ви нанесете, не втратить своєї привабливості і токсичності. Ті таргани, які з’являться з можливих відкладених яєць, також попадуться на приманку і загинуть, як і їхні попередники.