Тарган – найдавніша комаха на планеті
Про тарганів дуже професійно написано на сторінці кафедри зоології та екології Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара. Там зазначено, що “таргани – одні з найдавніших видів у наземному середовищі. Перші їхні знахідки відмічені в кам’яновугільному періоді 280-300 млн. років тому. Загалом їх описано близько 3600 видів, але для нас практичне значення мають лише 8 видів, які часто співіснують разом із людиною. Таргани теплолюбні й мешкають в опалювальних будівлях. Розмножуються дуже активно, позначають територію феромонами і повсюдно залишають свої екскременти у вигляді чорних крапочок. Від цього в тих приміщеннях, де багато тарганів, присутній своєрідний тарганячий запах.
Таргани всеїдні
Таргани їдять усе, навіть трупи своїх родичів. Навіть екскременти свої та чужі. Вони не їдять хіба, що скло і металеві вироби. Більшість тарганів з людиною не перетинаються і знаходять їжу під корою гниючих дерев і серед опалого листя. Однак є й такі, які міцно пов’язали своє життя з людиною і селяться у квартирах, офісах, магазинах, гуртожитках тощо. Найпоширеніші види – це рудий тарган (прусак), чорний тарган і каналізаційний (підвальний) тарган. Останній відрізняється від своїх родичів тим, що набагато більший за них. Буває, що каналізаційні таргани досягають у довжину 5 см. – а це довжина сірникової коробки.
У будь-якому людському житлі для тарганів знайдеться найширший асортимент продуктів харчування, але найголовніше для них – це наявність вологи/води. Навіть якщо все у квартирі зневоднене, але на трубі холодної води є трохи конденсату – цього цілком достатньо для щасливого тарганячого життя.
Мінуси співжиття з тарганами
Співжиття тарганів із людиною має два основні негативні чинники.
Перший – естетичний – таргани досить противні зовні. Уявіть собі на хвилинку, що ви сидите на кущі і попиваєте чайок з коханою подругою, і тут з-під столу вилазить тарган і розглядає вас. О жах! Таргани дійсно не дуже симпатичні, і їхня раптова поява не додає авторитету господині/хазяїну квартири.
Другий негативний фактор – таргани рознощики різних інфекцій. Вони розносять різні бактерії та яйця паразитичних черв’яків. Бактерії викликають дизентерію, тиф, холеру, туберкульоз та інші захворювання. У прямій кишці чорного таргана виявлено яйця волосоголового і гострика, а в рудого таргана (прусака) – ще й яйця лентеця широкого.
Наш магазин допомагає позбутися тарганів
Наш магазин інсектицидів існує для того, щоб ви могли купити в ньому дієві засоби від тарганів і позбутися їх, не вдаючись до послуг компаній з дезінсекції. Засоби представлені в нашому магазині дають змогу легко позбутися тарганів у квартирі, офісі, кафе/ресторані, підприємстві громадського харчування, хостелі, готелі та інших приміщеннях.
В основному у нас представлені препарати у вигляді гелів. Є також водорозчинний порошок і естетично закінчений виріб, званий “пастка для тарганів Адвіон”. Всі препарати, які представлені в нашому магазині, розроблено та виготовлено компаніями зі світовим ім’ям: Syngenta, MGK, Bayer, Basf, і вони мають максимальний рейтинг, як серед зарубіжних покупців, так і серед покупців України.
Так який же найефективніший засіб від тарганів
Це питання хвилює дуже багатьох. Аналізуючи інформацію із зарубіжних магазинів інсектицидів, ми рекоммендуємо гель Адвіон (Advion Cockroach Gel), який поставляється у вигляді шприца, поршня і носика.
Це високоефективна приманка з інсектицидом Indoxacarb всередині. Навіть складно сказати, що важливіше: чи то сама приманка, яку таргани актвно їдять і заковтують інсектицид; чи то безпосередньо дія інсектициду, що має невелике тимчасове відтермінування. Тобто після заковтування інсектициду, тарган встигає повернутися в колонію, дорогою залишити свої фекалії і благополучно померти вже серед родичів. Це важливо для того, що труп отруєного таргана (як і фекалії) буде з’їдений іншими тарганами, які потім також отруяться і помруть. Цей ефект називається горизонтальним перенесенням отруйної речовини, коли таргани заражають самі себе.
На сьогодні в магазині існує гель Адвіон з етикеткою українською мовою і гель Advion Cockroach Gel з етикеткою англійською. Перший гель – це офіційні поставки від компанії Syngenta на український ринок. Другий гель ми купуємо напряму в американських фірмах, які торгують інсектицидами. У принципі це все одна й та сама речовина. Це якісні та ефективні засоби від тарганів. Просто на ринку України існує попит на обидва варіанти, тому вони є в асортименті нашого магазину. Американський гель коштує трохи дорожче просто тому, що там інша логістика.
Якщо раптом гель Адвіон (Advion Cockroach Gel) не допоміг
Так, буває й таке. З часом таргани виробляють резистивність до інсектициду і отрута вже не діє так радикально. Це виходить тому, що нове покоління у тарганів з’являється дуже швидко. За благополучних умов, за свій дітородний період (приблизно 5 місяців) самка встигає відкласти близько 20 оотек. У кожній з них знаходиться 15-60 личинок. Навіть у найгіршому випадку одна самка може дати життя приблизно 300 новим тарганам. А за хороших умов їх може бути більше тисячі!
У кожному новому поколінні зберігається генетична пам’ять про згубну дію інсектициду Indoxacarb, що через рік-два призводить до того, що дія інсектициду вже не така радикальна. У тарганів розвивається опірність (резистивність) до інсектициду.
І ось тут, якщо ви таки помітили, що ефект від гелю Адвіон (Advion Cockroach Gel) не такий потужний, слід скористатися будь-яким іншим препаратом, наприклад Optigard Cockroach або Advion Evolution. Ці препарати також ефективні, але діють за іншим принципом. Наприклад, Advion Evolution має вдосконалену приманку. А Optigard Cockroach – принципово інший інсектицид. Ось коротко огляд асортименту нашого магазину для ефективної боротьби з тарганами в будинку, офісі або виробництві. Ми сподіваємося, що він був корисний для вас!